Strona klubowa

Aktualności

Relacja z meczu Diament Pstrągowa - Start Lubenia

• autor: konrad_b, 2011-06-21 16:25

19 czerwca w ramach przed ostatniej kolejki sezonu 2010/2011 podejmowaliśmy drużynę Startu Lubenia. Do meczu przystąpiliśmy osłabieni brakiem naszych młodych zawodników: Sławka Głowackiego, Wojtka Środonia i Wojtka Mikuszewskiego.

Początek meczu to zdecydowana przewaga gości, którzy raz po raz znajdowali sytuacje do zdobycia bramki. Najlepszą zmarnował pomocnik z Lubenii, który na 7 metrze odzyskał piłkę, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia i gol nie padł. Pierwsza nasza sytuacja to strzał Konrada, który wybronił bramkarz gości. Następnie z półwoleja uderzył Artur ale jego strzał został zablokowany. Gol padł około 30 minuty, nieczysto w piłkę w polu karnym uderzył Konrad, piłkę na 11 metrze przejął Tomek i silnym strzałem umieścił ją w siatce. Niedługo potem powinien być odgwizdany ewidentny rzut karny. Artur przeszedł jednego, drugiego, trzeciego obrońcę zakładając przy tym dwie siatki, w polu karnym zamarkował dośrodkowanie a pełnym impetem wpadł wślizgiem w niego zawodnik z Lubenii, sędzia jednak pokazał tylko na rzut rożny. W pierwszej połowie Tomek miał jeszcze dobrą sytuację, odzyskał piłkę na 20 metrze, ale niestety niedokładnie podał do Mariusza i piłkę przejął obrońca, gdyby nie to Mariusz stanąłby w sytuacji sam na sam.

Druga połówka to już przewaga gości, może nie w pierwszych minutach ale jednak. Najgroźniejsza sytuacja to długa piłka za obrońców, źle interweniuje nasz bramkarz i piłka zmierza do bramki, jednak z linii wybija ją Marcin Cyran i dalej jest 1-0. My mieliśmy dwie sytuacje, po których powinny paść bramki. Dwie sytuacje sam na sam, jedną marnuje Tomek a drugą Wojtek Modlisz(który w późniejszym czasie musiał opuścić boisko po bardzo ostrym faulu zawodnika z Lubenii). Goście do końca meczu atakowali, wstrzeliwali piłkę w pole karne i było bardzo niebezpiecznie. Jednak to nasza drużyna zdobyła kolejną bramkę. Tuż przed końcem Artur był zdecydowanie SZYBSZY niż bramkarz(który niepewnie interweniował) i zdobył bramkę po strzale z ostrego kąta. Do końca wynik już nie uległ zmianie.

Ważne 3 punkty, mecz nie stał na wysokim poziomie, ale potrafiliśmy wygrać. Za tydzień wyjazd do Dobrzechowa, ostatni już w tym sezonie...  Potrzeba nam remisu lub wygranej aby utrzymać 5 lokatę. Byłoby to najlepsze miejsce od początku istnienia klubu, pasuje się postarać. Ale jak jeżeli przed niedzielą jest sobota!...