Strona klubowa

Aktualności

Podsumowanie sezonu 2010/2011

• autor: konrad_b, 2011-06-29 23:19

Po 26 kolejkach nadszedł czas podsumowań. Sezon ten, dla naszej drużyny był bardzo udany. Piąte miejsce na zakończenie, to najlepsza pozycja w historii klubu. Ale zacznijmy od ostatniej kolejki i meczu z Koroną Dobrzechów.

Więcej w rozwinięciu!

Ostatnia, 26 kolejka.

Jak już było wiadomo, aby utrzymać 5 lokatę potrzebowaliśmy remisu lub wygranej. Zaczęło się od ataków gości i błędów naszych w obronie, jednak to my pierwsi zdobywamy gola. Konrad przejmuje piłkę na 30 metrze, podprowadza ją i podaje prostopadle do wbiegającego Łukasza Golesza, który strzela swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie. Nie ma co, wybrał sobie chłopak odpowiedni mecz do zdobycia gola. Gospodarze odpowiadają po kilkunastu minutach bramką z rzutu karnego. Kapitana drużyny z Dobrzechowa fauluje Marcin a jedenastkę pewnie na gola zamienia środkowy pomocnik gospodarzy. Do przerwy było, więc  1-1.

Po przerwie zobaczyliśmy aż 6 bramek. Strzelanie rozpoczyna Tomek uderzeniem z woleja, który dobija strzał Konrada z 16 metrów. Bramkę na 3-1 ponownie zdobywa Tomek, który dostał prostopadłą piłkę od Konrada Krzysztonia i wykorzystał sytuację sam na sam. Niedługo potem było już 3-2, bramkę kontaktową zdobywa Mariusz Kępa po błędzie naszego bramkarza. Parę minut później, Krystian popisuje się znakomitym rajdem wzdłuż linii bocznej, na 16 metrze schodzi w pole karne, gdzie zostaje sfaulowany(szkoleniowa akcja) mamy więc rzut karny. Do piłki podchodzi Artur i pewnym(omg) strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy. Zaraz po wznowieniu gry jest 4-3, wrzutka w pole karne, zła komunikacja między obrońcami i bramkarzem i gola ponownie zdobywa Mariusz Kępa. Do końca pozostawało wtedy około 12 minut gry. Gdy wszyscy cieszyli się już z wygranej, w 92 minucie na 25 metrze piłkę z rzutu wolnego uderza Rafał Kępa, a ta wpada do naszej bramki. Zaraz po wznowieniu sędzia kończy mecz. Mamy więc upragniony remis, choć wygrana uciekła nam koło nosa.

Dzięki Wojtek za video :)

Statystyki ligowe

Do A klasy rzutem na taśmę awansują Orzeł Lubla i Sokół Grodzisko. Trzeba przyznać, że dawno nie było tak emocjonującej ostatniej kolejki. Gracze z Lubli pokonali Aramix Niebylec 4-2, natomiast Sokół zwyciężył Czarnych Czudec 3-0.

W całych rozgrywkach padły 682 bramki, co daje średnią 4,73 gola na mecz. Najwięcej razy do siatki rywali trafiali gracze Czarnych Czudec, stracili też oni najmniej goli, bo tylko 24. Niestety nie wystarczyło to do awansu. Najlepszym strzelcem ligowym został Andrzej Jodłowski(Czarni Czudec) z 26 bramkami.

Diament Pstrągowa

A co u nas? Zdobyliśmy 55 bramek, co dało nam dobrą średnią 2, 11 gola na mecz. Straciliśmy natomiast 41 goli. Zdecydowanie lepiej radziliśmy sobie na wyjazdach gdzie 6 razy wygraliśmy, 3 razy remisowaliśmy, tyle samo razy schodziliśmy z boiska pokonani. U siebie natomiast bilans ten prezentuje się następująco 5-1-6.

Krystian Wlezień – 4 bramki

Gole zdobywali również: Robert Tobiasz(3), Piotr Gątarski(2), Jacek Szczepan(2), Jacek Gorzelany(2), Wojciech Mikuszewski(2), Wojciech Gierlak(2), Kamil Stawarz(1), Przemysław Iwan(1), Łukasz Golesz(1), Daniel Wlezień(1).

Najwięcej asyst:

Konrad Bieda – 7 asyst

Artur Róg – 6 asyst

Wojciech Gierlak – 5 asyst

Jacek Szczepan – 4 asysty

Wojciech Mikuszewski – 4 asysty

Asystowali również: Tomek Błażej(3), Mariusz Środoń(2), Wojciech Gątarski(1), Robert Tobiasz(1), Krystian Wlezień(1), Jacek Gorzelany(1), Dawid Pazdan(1), Kamil Stawarz(1), Konrad Krzysztoń(1)