Podsumowanie sezonu 2010/2011

• autor: konrad_b, 2011-06-29 23:19

Po 26 kolejkach nadszedł czas podsumowań. Sezon ten, dla naszej drużyny był bardzo udany. Piąte miejsce na zakończenie, to najlepsza pozycja w historii klubu. Ale zacznijmy od ostatniej kolejki i meczu z Koroną Dobrzechów.

Więcej w rozwinięciu!

Ostatnia, 26 kolejka.

Jak już było wiadomo, aby utrzymać 5 lokatę potrzebowaliśmy remisu lub wygranej. Zaczęło się od ataków gości i błędów naszych w obronie, jednak to my pierwsi zdobywamy gola. Konrad przejmuje piłkę na 30 metrze, podprowadza ją i podaje prostopadle do wbiegającego Łukasza Golesza, który strzela swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie. Nie ma co, wybrał sobie chłopak odpowiedni mecz do zdobycia gola. Gospodarze odpowiadają po kilkunastu minutach bramką z rzutu karnego. Kapitana drużyny z Dobrzechowa fauluje Marcin a jedenastkę pewnie na gola zamienia środkowy pomocnik gospodarzy. Do przerwy było, więc  1-1.

Po przerwie zobaczyliśmy aż 6 bramek. Strzelanie rozpoczyna Tomek uderzeniem z woleja, który dobija strzał Konrada z 16 metrów. Bramkę na 3-1 ponownie zdobywa Tomek, który dostał prostopadłą piłkę od Konrada Krzysztonia i wykorzystał sytuację sam na sam. Niedługo potem było już 3-2, bramkę kontaktową zdobywa Mariusz Kępa po błędzie naszego bramkarza. Parę minut później, Krystian popisuje się znakomitym rajdem wzdłuż linii bocznej, na 16 metrze schodzi w pole karne, gdzie zostaje sfaulowany(szkoleniowa akcja) mamy więc rzut karny. Do piłki podchodzi Artur i pewnym(omg) strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy. Zaraz po wznowieniu gry jest 4-3, wrzutka w pole karne, zła komunikacja między obrońcami i bramkarzem i gola ponownie zdobywa Mariusz Kępa. Do końca pozostawało wtedy około 12 minut gry. Gdy wszyscy cieszyli się już z wygranej, w 92 minucie na 25 metrze piłkę z rzutu wolnego uderza Rafał Kępa, a ta wpada do naszej bramki. Zaraz po wznowieniu sędzia kończy mecz. Mamy więc upragniony remis, choć wygrana uciekła nam koło nosa.

Dzięki Wojtek za video :)

Statystyki ligowe

Do A klasy rzutem na taśmę awansują Orzeł Lubla i Sokół Grodzisko. Trzeba przyznać, że dawno nie było tak emocjonującej ostatniej kolejki. Gracze z Lubli pokonali Aramix Niebylec 4-2, natomiast Sokół zwyciężył Czarnych Czudec 3-0.

W całych rozgrywkach padły 682 bramki, co daje średnią 4,73 gola na mecz. Najwięcej razy do siatki rywali trafiali gracze Czarnych Czudec, stracili też oni najmniej goli, bo tylko 24. Niestety nie wystarczyło to do awansu. Najlepszym strzelcem ligowym został Andrzej Jodłowski(Czarni Czudec) z 26 bramkami.

Diament Pstrągowa

A co u nas? Zdobyliśmy 55 bramek, co dało nam dobrą średnią 2, 11 gola na mecz. Straciliśmy natomiast 41 goli. Zdecydowanie lepiej radziliśmy sobie na wyjazdach gdzie 6 razy wygraliśmy, 3 razy remisowaliśmy, tyle samo razy schodziliśmy z boiska pokonani. U siebie natomiast bilans ten prezentuje się następująco 5-1-6.

Najlepsi strzelcy:

Tomek Błażej – 10 bramek

Marcin Gierlak – 6 bramek

Artur Róg – 6 bramek

Konrad Bieda – 6 bramek

Mariusz Środoń – 4 bramki

Krystian Wlezień – 4 bramki

Gole zdobywali również: Robert Tobiasz(3), Piotr Gątarski(2), Jacek Szczepan(2), Jacek Gorzelany(2), Wojciech Mikuszewski(2), Wojciech Gierlak(2), Kamil Stawarz(1), Przemysław Iwan(1), Łukasz Golesz(1), Daniel Wlezień(1).

Najwięcej asyst:

Konrad Bieda – 7 asyst

Artur Róg – 6 asyst

Wojciech Gierlak – 5 asyst

Jacek Szczepan – 4 asysty

Wojciech Mikuszewski – 4 asysty

Asystowali również: Tomek Błażej(3), Mariusz Środoń(2), Wojciech Gątarski(1), Robert Tobiasz(1), Krystian Wlezień(1), Jacek Gorzelany(1), Dawid Pazdan(1), Kamil Stawarz(1), Konrad Krzysztoń(1)

Najwięcej rozegranych meczów:

Róg Artur – 23

Gierlak Wojciech – 23

Gątarski Piotr – 22

Bieda Konrad – 21

Tomasz Błażej – 20

Najwięcej minut spędzonych na boisku:

Róg Artur – 2069min

Gierlak Wojciech – 1995min

Gątarski Piotr – 1965min

Bieda Konrad – 1705min

Środoń Wojciech – 1630min

Żółte kartki:

Gątarski Wojciech - 4

Wlezień Krystian - 4

Filip Mariusz - 3

Gierlak Wojciech – 2

Czerwonych kartek brak :)(chyba, że za dwie żółte)

Dobry wynik

5 miejsce na zakończenie rozgrywek, przy tak młodej drużynie,(momentami średnia wieku pomocy i ataku nie przekraczała 20 lat), jest bardzo dobrym wynikiem. Oby skład pozostał taki, jaki jest + może jakieś wzmocnienia o doświadczonych graczy, takich jak Sławek Głowacki, który wniósł w naszej drużynie potrzebny spokój w obronie, za co mu bardzo dziękujemy.

Podziękowania

Należą się na pewno zawodnikom, prezesowi, zarządowi, kibicom i KIBICKOM, które wiernie nas dopingowały, przychodząc na praktycznie każdy mecz rozgrywany u siebie. Jest jeszcze człowiek, bez którego pewnie by tego 5 miejsca nie było. Jest to nasz doskonały, godny podziwu, idealny, imponujący, kapitalny, olśniewający, perfekcyjny, świetny oraz wspaniały trener, Janek Bury, który ogarnął to wszystko, choć czasami łatwo nie miał, o czym dokładnie wszyscy wiedzą. DZIĘKUJEMY trenerze!

Dziękuję za korektę tego jakże pięknego tekstu, naszemu wiernemu kibicowi :)

autor: gkod81 2011-06-30 14:01:13

Profil gkod81 w Futbolowo Krótka relacja video z meczu Korona - Diament www.youtube.com/watch?v=_E4x2K6 RZ-Q