Diament Pstrągowa - Grom Mogielnica

• autor: A>, 2008-10-02 21:55
Diament Pstrągowa - Grom Mogielnica 3-1 (2-1)

Diament: Wojciech Środoń, Paweł Gątarski, Mariusz Filip, Marek Przygoda, Piotr Gątarski, Damian Stec (Robert Gierlak), Artur Róg, Wojciech Modlisz (Wojciech Gierlak), Marcin Drążek, Wojciech Gątarski, Marcin Gierlak (Daniel Wlezień)

Gole dla Diamentu: Wojciech Gątarski, Marcin Drążek, Marcin Gierlak

Żółta kartka: Wojciech Modlisz
Mecz nie odbył się w pierwotnym terminie z powodu złego stanu murawy wywołanego kilkudniowymi opadami deszczu. Rozegrano go dopiero we środę 1 października. Początek należał zdecydowanie do piłkarzy Diamentu. Po jednym z rzutów wolnych z okolic narożnika pola karnego gości na bramkę Gromu uderzał głową A.Róg. Po jego strzale piłkę z bramki z najwyższym trudem wybił bramkarz, jednak wobec dobitki W.Gątarskiego był już całkowicie bezradny. Niespełna  kilku minut po zdobyciu pierwszej bramki wynik na 2-0 podwyższył M.Drążek popisując się perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego. Od tego momentu inicjatywę przejęli goście, co chwila przeprowadzając groźne akcje. Po jednej z nich arbiter dopatrzył się przewinienia w naszym polu karnym i wskazał na "11". Rzut karny pewnie wykonany przez zawodnika gości doprowadził do nerwowej końcówki pierwszej połowy. Początek drugiej części to nadal okres chaotycznej gry naszego zespołu. Na nasze szczęście Grom nie potrafił wykorzystać niefrasobliwości naszych piłkarzy. Po jednej z wielu kontr M.Gierlak ustalił wynik meczu na 3-1. Ta bramka zdecydowanie podcięła skrzydła przyjezdnym, którzy nadal atakowali jednak już bez przekonania że mogą uzyskać korzystny wynik. Mecz wyrównał się nieco. W sytuacji sam na sam znalazł się W.Gątarski jednak strzelił wprost w bramkarza. Warta odnotowania jest również sytuacja, w której piłka po strzale najpierw M.Gierlaka trafiła w poprzeczkę, zaś dobitka R.Gierlaka w spojenie słupka z poprzeczką. W tym meczu więcej goli już nie padło. Diament pewnie zdobył 3 punkty.