Dostarczyciel punktów jedzie do Błażowej...

• autor: konrad_b, 2010-06-06 15:07

6 czerwca, w upalnym dniu o godzinie 12:00 Diament Pstrągowa podejmował rezerwy Błażowianki Błażowa. Gracze z Pstrągowej w rundzie wiosennej zgromadzili tylko 7 punktów na swoim koncie, natomiast Błażowianka tylko 3 punkty(jeden mecz zaległy).

Czy Diament wreszcie wygrał spotkanie wyjazdowe w tej rundzie? Więcej w rozwinięciu.

Mecz rozpoczął się przy pięknej pogodzie i 25 stopniowym upale. Boisko było w stanie bardzo dobrym, nigdzie nie stała woda itp.

Skład Diamentu:

Już w 5 minucie na lewej stronie piłką przejął Wojtek Mikuszewski i bardzo ładnym technicznym strzałem przelobował bramkarza z Błażowej. Po tym trafieniu mecz zrobił się bardzo nudny, dużo walki w środku, przerzutów z których nic nie wynikało. Dopiero w 35 minucie rzut rożny wywalczyli sobie gracze Błażowianki, dośrodkowanie zostało wybite na 14 metr, tam po kilku przebitkach najlepiej zachował się zawodnik gospodarzy i umieścił piłkę w siatce. Warto zaznaczyć, że była to chyba pierwsza "jakaś" okazja dla zawodników z Błażowej. Po tym trafieniu Diament nieco odżył, strzał z rzutu wolnego oddał Mateusz Pilch, bramkarz sparował piłkę na 5 metr a do niej dopadł Konrad Bieda, który umieścił ją w siatce, sędzia liniowy niestety dopatrzył się wątpliwego spalonego i gol nie został uznany. Do przerwy już nic nie uległo zmianie.

W II połowie Jacka Szczepana zastąpił Dawid Pazdan. Na uwagę w tej części meczu zasługują na pewno rajdy lewą stroną Wojtka Mikuszewskiego oraz dobra gra w środku pola Artura Roga. Diament atakował a bramkę zdobyłą niestety Błażowianka. Po błędzie jednego z naszych obrońców, piłkę przejął napastnik gospodarzy, podał wzdłuż pola karnego a tam pięknym strzałem pod poprzeczkę piłkę umieścił w bramce jeden z zawodników z Błażowej. Była to 65 minuta gry. Od tego momentu na boisku istniał już tylko Diament. Znakomicie grał na prawej obronie Paweł Gątarski który podłączał się do akcji ofensywnych. W 70 minucie po walce w polu karnym piłkę przejął Konrad Bieda ale z ostrego kąta uderzył w słupek. Bardzo ładną akcję przeprowadził również Tomek Błażej, który minął 3 obrońców ale jego strzał został zablokowany przez bramkarza. Następnie bardzo ładnie piłkę wymienili Konrad z Arturem, ten drugi uderzył ale piłka powędrowała tylko na rzut rożny. Stały fragment gry wykonał Artur a strzał głową Konrada Biedy minął minimalnie lewy słupek bramki gospodarzy. Gospodarze próbowali sporadycznie kontratakować ale długie piłki lądowały na nogach i głowach naszych obrońców. Wreszcie przyszła 82 minuta meczu. W polu karnym znalazł się Tomek Błażej oddał strzał z woleja który obronił bramkarz gospodarzy, piłka wylądowała na 8 metrze, dopadł do niej Konrad Bieda, obrócił się i uderzył w okienko bramki strzeżonej przez golkipera z Błażowej, piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki i od słupka i wtoczyła się do bramki. W 86 minucie goście mieli kolejną szansę, dośrodkowywał Dawid Pazdan z prawej strony, akcję zamykał na 11 metrze Wojtek Mikuszewski ale jego strzał wylądował ponad bramką. Do końca wynik już nie uległ zmianie, choć Diament mógł jeszcze ustalić wynik na 2-3.

Biorąc pod uwagę zestawienie w jakim wystąpił Diament, na środku obrony zagrał nominalny ofensywny pomocnik Mateusz Pilch, na lewej natomiast lewy pomocnik Wojtek Modlisz. Nie ma się co usprawiedliwiać bo to już kolejny remis w tej rundzie. Mamy ich już 5 a przynajmniej 3 z tych spotkań powinny skończyć się dla nas 3 punktami. Cieszyć może zaangażowanie które pokazał Diament w drugiej połowie.

autor: ~kibic 2010-06-06 16:42:06

avatar krolowie remisów!!!

autor: ~anonim 2010-06-06 21:28:27

avatar ogolnie gra dobra, braklo troche sczescia bo bylo naporawde wiele strzalow a pilka kilka razy mijala bramke blazowej doslownie o centymetry.

autor: ~anonim 2010-06-07 10:53:48

avatar no wrescie jakis dobry mecz .niema co sie załamywac nastepny sezon bedzielepszy

autor: ~anonim 2010-06-07 10:57:04

avatar czego jak diament gra osłabionym składem gra lepiej.,bo np wczoraj z bardzo dobrej strony pokazał sie jacek szczepan., to morze niech zawsze bedzie osłabiony skład i bdziemy grali lepiej