Aktualności

Pierwszy sparing na plus. Płomyk Lutoryż - Diament...

• autor: konrad_b, 2010-07-25 17:54
Pierwszy sparing na plus. Płomyk Lutoryż - Diament Pstrągowa.

25 lipca o godzinie 15:00 rozegraliśmy nasz pierwszy sparing przed sezonem 2010/2011. Pogoda tego dnia niestety nie dopisała. Praktycznie przez cały mecz padał mocny deszcz co nieco utrudniało grę choć boisko nie było zbytnio nasiąknięte wodą.

Relacja z meczu w rozwinięciu.

Zapraszam do oceniania zawodników.

W meczu wystąpili testowani młodzi zawodnicy z Czudca a mianowicie: Dawid Domino, Patryk Złotek, Maciek Fąfara.

Diament mecz rozpoczął w składzie:

Diament od pierwszych minut zaczął bardzo dobrze. Raz po raz prostopadłe piłki do napastników grali Artur Róg i Konrad Bieda jednak wynik do 15 minuty był bezbramkowy. W 16 minucie po dograniu Artura Roga w sytuacji sam na sam znalazł się Tomek Błażej i zewnętrzną częścią stopy umieścił piłkę w bramce obok interweniującego bramkarza z Lutoryża. Po tej bramce Diament nieco odpuścił co miało swoje odzwierciedlenie około 30 minuty meczu kiedy to prawą stroną urwał się napastnik z Lutoryża i mocnym strzałem po ziemi pokonał Dawida Pazdana. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Na 16 metrze piłkę przejął Artur Róg, prawą nogą podpił sobie piłkę obok zawodnika z Lutoryża i z powietrza uderzył futbolówkę lewą nogą a ta skozłowała przed interweniującym bramkarzem i wpadła do siatki. Trzeba przyznać, że była to bardzo ładna bramka w wykonaniu naszego młodego pomocnika ;). Wynik do przerwy już nie uległ zmianie. Po 5 minutach przerwy rozpoczęliśmy drugą połowę.

II połowa wyglądała mniej więcej tak. Płomyk utrzymywał się przy piłce a gracze z Pstrągowej próbowali raz po raz kontratakować. Gracze z Lutoryża w tej odsłonie meczu stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji ale albo w ostatniej chwili piłkę blokowali nasi obrońcy albo bardzo dobrze bronił nasz bramkarz. W 89 minucie meczu Tomek Błażej zagrał na 16 metr do Konrada Biedy, ten podał prostopadle do Konrada Krzysztonia ale w sytuacji sam na sam obronił bramkarz gospodarzy. Gdy wydawało się. że mecz zakończy się wynikiem 1:2, rzut rożny wykonywał Artur, podał krótko do Patryka złotka a ten wstrzelił piłkę mocno po ziemi wzdłuż bramki. Tam dopadł do niej Kamil Stawarz ale uderzył tak niefortunnie, że futbolówka odbiła się metr przed bramką od Tomka Błażeja i wpadła do siatki.

Był to pierwszy sparing przed nadchodzącym sezonem. Na pewno cieszy wygrana choć jest nad czym pracować. Szczególnie w drugiej połowie nie mogliśmy zacząć grać tak jak w I odsłonie meczu, to na pewno trzeba poprawić. Widać, że potrzebujemy wzmocnień w linii defensywnej i bardzo dobrze gdyby testowani zawodnicy, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony zostali na stałe zawodnikami Diamentu.

Chciałem jeszcze podziękować graczom z Lutoryża za grę "fair play", jest to rzadko spotykana cecha w meczach sparingowych jak i tych ligowych.