Skandal. Progres Kawęczyn - Diament Pstrągowa

• autor: konrad_b, 2010-08-02 10:21

1 sierpnia, o godzinie 16:45 wyruszyliśmy całą eskapadką na mecz do Kawęczyna z tamtejszą drużyną Progresu. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00 przy bardzo dobrych warunkach pogodowych oraz wspaniałym zapachu wsi.

Relacja w rozwinięciu.

Na mecz przybyło aż 21 graczy co jest na pewno sporym ewenementem patrząc wstecz ;)

Diament mecz rozpoczął w następującym składzie:

Już o pierwszym minut mecz został zdominowany przez graczy z Pstrągowej. Długo utrzymywali się przy piłce i raz po raz zagrażali bramce przeciwnika. Świetnie grał nasz młody ale jakże doświadczony już pomocnik Artur Róg, sposobu na niego nie mogli znaleźć gracze z Kawęczyna dlatego non stop próbowali powstrzymywać jego akcje... faulem. Bardzo dobrze wyglądała gra w środku pola, na prawej stronie szalał Wojtek Gierlak a w środku rządziła trójka naszych młodych, perspektywicznych zawodników. Teraz przejdźmy do sytuacji, które sobie stworzyliśmy, jeżeli miałbym wymieniać wszystkie to chyba ta relacja zajęła by z 2 strony A4. Świetne sytuacje mieli Tomek Błażej, Konrad Bieda, Dawid Domino, Jacek Gorzelany a z daleka raz po raz próbował uderzać Darek Pilch. Niestety po każdej takiej okazji z ust naszego trenera mogło paść tylko jedne zdanie: "Daj kamienia! Ku%$@...". Skuteczność w tym meczu stała na fatalnym poziomie. Aby była jasność to chodzi tylko o skuteczność naszych graczy. Zawodnicy z Kawęczyna za to w pierwszej połowie mogli pochwalić się 100% skutecznością. W 44 minucie długą piłkę posłał do swojego napastnika jeden z obrońców Progresu, tam po niezdecydowaniu tak naszego bramkarza jak i Piotra Gątarskiego piłkę w bramce umieścił napastnik z Kawęczyna. I to by było na tyle w tej połowie. Skąd my to znamy. Diament atakuje, stwarza sobie znakomite okazje a przeciwnik strzela gola...

Na drugą połowę wyszedł już dość przemeblowany skład. No ale mając w obwodzie 10 graczy trener mógł robić zmianę za zmianą ;) Zmiany podziałały szybko na naszą drużynę. Bo już parę minut po rozpoczęciu drugiej połowy było... 2-0 dla graczy z Kawęczyna. Po tej bramce znowu coś drgnęło. Diament utrzymywał się przy piłce i ponownie stwarzał sytuacje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał Dawid Domino, który z 8 metrów umieścił piłkę w siatce. Bramka ponownie podziałała na zawodników z Pstrągowej bo już 5 minut później było... 3-1. Od tego momentu to już Progres istniał na boisku. Pustka w środku pola sprawiła, że zawodnicy z Kawęczyna klepali sobie niemiłosiernie. Zaowocowało to jeszcze bramką na 4-1.

Cóż można powiedzieć po tym meczu. Chyba nic konkretnego, bo co możemy zrobić jak sami nie wykorzystujemy takich świetnych sytuacji. Możemy mieć pretensję tylko do siebie, choć przyczyn porażki można szukać też w tym iż trawa była zbyt zielona oraz w tym, że mecz oglądało z 70 osób co nie jest normalne jak na naszą Bundesligę. Cieszy jedynie fakt, że w tym sezonie jest w kim wybierać, szczególnie jeżeli chodzi o formacje ofensywne, z obroną jest już niestety gorzej.

Mecz w naszym wykonaniu można podsumować tylko jednym, pewnie znanym już filmikiem:

Pozdro dla ekipy ;)

autor: Damian_k08 2010-08-02 12:20:18

Profil Damian_k08 w Futbolowo Fajny filmik.

autor: Damian_k08 2010-08-02 12:27:23

Profil Damian_k08 w Futbolowo Widać mieliście pecha małego, atakujecie idą kontry i na wykończeniu akcji słupek lub porzeczka.