Strona klubowa

Aktualności

Match Report! - Albatross Szufnarowa - Diamonds Pstrągowa

• autor: konrad_b, 2010-08-30 11:50

29 sierpnia 2010 roku Diament Pstrągowa podejmował zespół Albatrosu Szufnarowa. Mecz został rozegrany na stadionie w Dobrzechowie. Choć o godzinie 14:00 na tym obiekcie grała swój mecz drużyna Korony, która to podejmowała Czarnych Czudec boisko było przygotowane bardzo dobrze.

Więcej w rozwinięciu.

Diament mecz rozpoczął w składzie:

Już na początku mogliśmy się przekonać, że będzie to typowy mecz walki. Gracze z Szufnarowej, każdy od nas wyższy o głowę, walczą do końca i nigdy nie odpuszczają. Przez pierwsze 10 minut kompletnie nie mogliśmy utrzymać piłki w środku pola, żadna z formacji nie radziła sobie tak jak nas do tego przyzwyczaiła. Odzwierciedleniem tego stanu rzeczy była bramka strzelona przez gospodarzy w 15 minucie gry. Oczywiście bramka padła po stałym fragmencie gry, z rzutu rożnego dośrodkowywał jeden z zawodników z Szufnarowej, do piłki na 3 metrze od bramki dopadł napastnik gospodarzy i umieścił piłkę w siatce. Bramka podziałała na nas jak typowa płachta na byka. Zaczęliśmy częściej utrzymywać się przy piłce i stwarzaliśmy sobie dobre okazje do strzelenia bramki. W 25 minucie na akcję indywidualną zdecydował się Konrad Bieda(skromny i perspektywiczny pomocnik), minął w polu karnym dwóch obrońców i strzałem lewą nogą przelobował bramkarza gospodarzy. Po tej bramce Diament zaatakował jeszcze bardziej. Parę minut później było 1:2 dla gości. Piłkę na skraju pola karnego miał Tomek Błażej, podał na 16 metr do Wojtka Mikuszewskiego a ten ładnym strzałem koło słupka umieścił piłkę w siatce. Potem dobre okazje do strzelenie gola mieli Tomek Błażej, ale w sytuacji 1 vs 1 górą był bramkarz. Następnie piłkę na 5 metr dostał Konrad Bieda ale źle sobie ją przyjął i wszystko wyjaśnili obrońcy gospodarzy. Gdy wydawało się, że kolejna bramka jest tylko kwestią czasu mecz w swoje ręce wzięli... sędziowie. W 42 minucie piłka została wstrzelona za nasza linię obrony, oko w oko z naszym bramkarzem stanął wtedy na 8 metrze napastnik gospodarzy, zamiast strzelać podał na 3 metr do kolegi z drużyny, który był na ewidentnym, jasnym, klarownym, niewątpliwym, oczywistym, wyraźnym i czytelnym spalonym... Ale sędzia bramkę uznał. Niedługo potem sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

W przerwie dostało się nam od trenera jak i od kapitana więc w bojowych nastrojach wybiegliśmy na drugą połowę, którą trzeba było szybo rozstrzygnąć, ponieważ wielkimi krokami zbliżał się Czudecki festyn :)

Druga połowa była już lepsza w naszym wykonaniu. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, dzięki czemu stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał w 70 minucie Konrad Bieda. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Paweł Gątarski, na 11 metrze powalczył z bramkarzem Tomek Błażej, który przedłużył piłkę do Konrada Biedy a ten z 5 metrów strzałem z powietrza umieścił piłkę obok interweniującego obrońcy. Diament miał jeszcze kilka sytuacji ale bramek już nie oglądaliśmy. Albatros próbował kontratakować ale wszystkie wypady kończyli na 20 metrze nasi obrońcy.

Nie był to może najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale liczą się kolejne 3 punkty. Na wysokości zadania nie stanęli na pewno sędziowie. Mogło się wydawać, że główny arbiter nie wziął ze sobą kartek, ponieważ mecz był bardzo ostry a sędzia niestety na to pozwalał. Poobijani po tym spotkaniu są na pewno nasi zawodnicy. Na przykład ja... :) Ale miejmy nadzieję, że wszyscy się szybko wykurują i będą gotowi w następną niedzielę na... FESTYN!

PS Pozdrowienia ze słonecznego Zarzecza dla parasolu nr 3!