GranD Derby - Wielkie derby

• autor: konrad_b, 2010-09-13 19:26

Gran(d) Derby - Wielkie Derby

Derby to coś, na co czekają wszyscy. Piszczące dziewczyny, wielkie pieniądze, miliony ludzi przed telewizorami, niesamowicie drogie bilety, uznanie w kraju to tylko niektóre rzeczy, które towarzyszą temu wielkiemu wydarzeniu. Nawet w naszej małej, skromnej B klasie gdzie nie występują żadne z podanych wyżej argumentów mecz ten zapowiada się niezwykle ciekawie.

Więcej w rozwinięciu!

Trochę historii.

Sezon 2004/2005

Pierwszy oficjalny mecz derbowy pomiędzy Diamentem Pstrągową a Czarnymi Czudec odbył się 7 listopada 2004 roku. Szumne zapowiedzi o wielkim wydarzeniu, które zapowiadano na ten dzień sprawdziły się. Około 1000 kibiców oglądało to widowisko, co jest ewenementem jak na tą klasę rozgrywkową. Czarni, wtedy walczący o awans mierzyli się z dopiero, co powstałym zespołem Diamentu faworyt, więc mógł być tylko jeden – Czarni. To, co zapowiadano przed meczem sprawdziło się w 100%, zespół z Czudca nie pozostawił żadnych złudzeń wygrywając 5-0. Bramki wówczas strzelili Andrzej Jodłowski x2, Krzysiek Górecki, Mirek Żybura, a jedna bramka padła po samobójczym jednego z naszych zawodników. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, iż wszyscy strzelcy bramek dla Czarnych najprawdopodobniej wybiegną w podstawowym składzie w meczu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Pokazuje to jak długo Ci ludzie grają ze sobą i na pewno świetnie się rozumieją.

Mecz rundy rewanżowej odbył się 12 czerwca 2005 roku. Licznie przybyli kibice na ten mecz niestety nie ujrzeli wygranej Diamentu, który ponownie musiał uznać wyższość zespołu zza miedzy. Tym razem Czarni wygrali 6-0 a bramki strzelali: Paluch (6), Wilczawski (18), Stanek (32), Wilczewski (40), Jodłowski (69k.) oraz Żybura (90).

Czarni z dorobkiem 70 punktów i bilansem 23-1-2 awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej nie pozostawiając złudzeń swoim rywalom. Nasi piłkarze z dorobkiem 37 punktów i bilansem 11-4-11 uplasowali się na bardzo dobrym 6 miejscu, a był to debiutancki sezon Diamentu w rozgrywkach B-klasy.

Sezon 2006/2007

Los chciał, że trafiliśmy na siebie także w I rundzie Pucharu Polski. Mecz rozegrany został wówczas 15 sierpnia 2006 roku na stadionie w Pstrągowej. Niestety ponownie musieliśmy uznać wyższość Czarnych, którzy tym razem zwyciężyli 5-1. Piłkarze z Czudca swój udział w Pucharze zakończyli już na drugiej rundzie, co prawda wygrali z Wisłokiem Strzyżów 1-0, ale po przyznaniu walkowera piłkarze ze Strzyżowa awansowali do dalszej rundy.

Sezon 2008/2009

Na kolejne derby czekaliśmy do 12 października 2008 roku. Wtedy to na własnym boisku ulegliśmy zawodnikom z Czudca już w mniejszym stosunku 1-3.  W meczu rewanżowym rozegranym 31 maja 2009 roku ponownie przegraliśmy wysoko w stosunku 5-0.  Czarni ponownie w tym sezonie awansowali do A klasy, tym razem jednak z drugiego miejsca w tabeli.

To były ostatnie oficjalne derby naszej gminy. Jak widać w meczach oficjalnych nasz bilans to 4 przegrane 1 bramka strzelona i aż 19 straconych. J Historia na szczęście nie gra, więc tym razem miejmy nadzieję, że będzie inaczej.

Z drużyną z Czudca mierzyliśmy się również w meczach sparingowych. W sezonie 2005/2006 padł wynik 4:3 na korzyść Czarnych. Natomiast w ostatnim sparingu rozegranym 23 maja 2010 roku wygraliśmy na własnym boisku 1-0 a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił obecny zawodnik Korony Dobrzechów Mateusz Pilch.

Kontuzje

Jeżeli chodzi o kontuje to w ostatnim meczu z Szufnarową kontuzji doznał środkowy obrońca Czarnych, Dominik Błażej, którego występ w derbach stanął pod znakiem zapytania. Kontuzjowany jest też Dawid Domino i również nie wiadomo czy zagra.

W Diamencie w ostatnim meczu kontuzji nabawił się Konrad Bieda, ale do niedzieli wszystko powinno być w porządku. Do składu po mocnym stłuczeniu wraca również Wojtek Gątarski, który nie zagrał w ostatnim meczu z Aramixem Niebylec.

Kto wygra tym razem?

Tego nie wie chyba nikt. Derby jak wiadomo rządzą się swoimi prawami. Pozycja w ligowej tabeli może wskazywać, że będzie to bardzo ciekawy mecz, ale gdyby zespoły dzieliło 20 punktów to mecz nie zapowiadałby się ciekawie? Czarni po hucznych zapowiedziach o szybkim awansie do A klasy na razie z dorobkiem 10 punktów plasują się na 6 pozycji w tabeli, zaraz za naszym zespołem. Jednak zespół z Czudca rozegrał jeden mecz więcej. Widać, że forma Czarnych stopniowo rośnie, po dwóch porażkach na początku w ostatnich 3 meczach strzelili rywalom aż 12 bramek. Nasz zespół po ostatnim, dosyć pechowym remisie w Niebylcu jest jednak w dobrych nastrojach. Początek sezonu jest dla nas udany, zanotowaliśmy 3 zwycięstwa oraz przegraliśmy z Płomieniem Zagorczyce a mecz ten mógłby się różnie zakończyć gdyby nie nieskuteczność naszej ekipy. Co może napawać optymizmem.

Istotne w tym meczu jest wszystko. Począwszy od wyniku, ilości strzelonych bramek i równości boiska w Pstrągowej. Najważniejsze jest jednak zdrowie i szacunek do rywala oraz gra fair(może jeszcze piwo po meczu!).

Oby pogoda jak i publiczność dopisała i obejrzała naprawdę znakomite, czyste i obfitujące w bramki widowisko zakończone podaniem ręki zawodników obu drużyn.

Niezależnie od okoliczności rozgrywania tego spotkania zawsze będzie to mecz szczególny, bo przecież to.. DERBY!

Przypomnijmy również, że relację z tego spotkania przeprowadzi 0! stacji na całym świecie a meczu w Internecie nie będzie można obejrzeć na internetowej stacji TVP Sport.

Sponsorzy: Lody Grand, religia.tv

autor: krisol 2010-09-15 13:05:06

Profil krisol w Futbolowo derby!! dobrze powiedziane to nie chce wiedziec jaki wynik bedzie bo prawie nikt na treningi nie chodzi oprócz nielicznych......