Aktualności

Spóźniona relacja, ale jest. Płomień Zagorzyce - Diament...

• autor: konrad_b, 2011-04-07 13:11
Spóźniona relacja, ale jest. Płomień Zagorzyce - Diament Pstrągowa 2:2

W niedzielę wybraliśmy się na trudny teren do Zagorzyc zmierzyć się z Płomieniem, który mierzy w powrót do A klasy. Wczesna pora meczu(11:00 przyp. red.) zmusiła, niektórych zawodników do wstania bardzo wcześnie rano, a nawet można powiedzieć, że stosunkowo późno w nocy. Zebraliśmy się ładnie w centrum i wyruszyliśmy w drogę z 5 obrońcami, nic w tym dziwnego gdyby w tej piątce nie było 2 juniorów. Ale nie narzekajmy, trener potrafił to zestawić.

Więcej głupot w rozwinięciu.

Rozpoczęliśmy jak to my, kiepsko, słabo i jeszcze raz kiepsko. Co zaowocowało bramką dla gospodarzy już w 9 minucie, strzelił ją... nasz obrońca, Krystian Wlezień po mocnym wstrzeleniu piłki w pole karne przez napastnika z Zagorzyc. Kilka minut później mogło być 2-0 ale strzał z 25 metrów wylądował na poprzeczce. I o dziwo tutaj to my przejęliśmy inicjatywę. Kilka groźnych akcji, szczególnie w wykonaniu naszego napastnika, jeszcze juniora, Mariusza Środonia, który raz po raz urywał się obrońcom. Właśnie on w 25 minucie powalczył o piłkę na 40 metrze, ta odbiła się tak, że Mariusz wyszedł sam na sam, gdy wydawało się, że strzeli obok bramkarza, podał do wchodzącego Wojtka Gierlaka a ten już umieścił piłkę w siatce. Niedługo później mogło być 1-2 dla gości, czytaj dla nas, Wojtek mógł strzelić drugiego gola ale niestety nie trafił czysto w piłkę będąc na 8 metrze. Nasza dobra gra przyniosła efekty około 40 minuty. Znakomite prostopadłe podanie otrzymał Tomek Błażej, uderzył niestety w bramkarza, piłka jednak trafiła do Mariusza, który położył obrońcę i umieścił ją w siatce. I tak oto skończyła się pierwsza połowa.

Co do drugiej połowy to można ją streścić w kilku zdaniach. Płomień atakował, atakował, strzelał i atakował. Zdobył bramkę na 2-2 po rzucie rożnym i błędzie naszych obrońców. My mieliśmy jedną sytuację na zdobycie bramki, ale jaką!!! Mariusz przed polem karnym wymienił podania z Tomkiem, ten wszedł w pole karne, dograł do Roberta Tobiasza, który z 4 metrów i 28 cm strzelił nad bramką, pustą bramką... Gracze z Zagorzyc mieli jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji ale nie zdołali pokonać dobrze interweniującego naszego bramkarza.

Remis na pewno cieszy, teren trudny, punkt zdobyty. Na razie dwa remisy a te remisy kojarzą nam się niezbyt dobrze :) Zobaczymy co będzie w niedzielę. Zagramy u siebie z Albatrosem Szufnarowa. W pierwszym meczu wygraliśmy 3:2, dwie bramki strzelił znakomity Konrad Bieda, którego w niedzielę zabraknie. Zobaczymy jak Diament poradzi sobie bez środkowych pomocników. Zobaczymy...